Home -> Blog -> Nie wiesz gdzie ulokować pieniądze? Sprawdź nasze inwestycje deweloperskie.

mar 31

Nie wiesz gdzie ulokować pieniądze? Sprawdź nasze inwestycje deweloperskie.

Podejście inwestora

Jeśli się zastanawiasz gdzie ulokować pieniądze to jedną z możliwości jest podjęcie strategii inwestowania w nieruchomości deweloperskie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że bardzo ważną kwestią, która bezpośrednio przekłada się na opłacalność wynajmu konkretnego mieszkania jest sposób i szybkość podejmowania decyzji przez inwestora, jak ulokować pieniądze, a także jego motywację oraz sama strategia inwestycyjna, czyli gdzie ulokować oszczędności. Początkujący inwestor najczęściej przy wyborze lokalu do zakupu kieruje się własnymi gustami, przekonaniami, stereotypami i przede wszystkim emocjami. Uważa, że samo posiadanie mieszkania na wynajem w sprawi, że osiągnie ogromne zyski zaraz po jego nabyciu i od razu będzie się też mógł cieszyć wzrostem wartości nieruchomości. Decyzje – gdzie ulokować pieniądze, podejmowane w taki sposób co do zasady mogą przynieść więcej strat niż pożytku. Oczywiście, praktycznie z każdego mieszkania da się zrobić maszynkę do zarabiania pieniędzy, ale nie każde mieszkanie przyniesie zaplanowane zyski z wynajmu od razu i nie każde szybko wzrośnie na wartości. Inwestowanie w mieszkanie na wynajem to stopniowe i bezpieczne zwiększenie aktywów, warto dobrze się przygotować, że dobrze wiedzieć jak ulokować pieniądze. Jeżeli chcemy od razu zarabiać bardzo dużo na nieruchomościach, czyli tak naprawdę spekulować i przenosić zachowania giełdowe na rynek nieruchomości to na pewno kupowanie lokali na wynajem nie jest właściwie dobraną strategią inwestycyjną, może jedynie stanowić sposób na dywersyfikację portfela aktywów.

Strategia deweloperska – jak ulokować pieniądze, żeby zyskać na inwestycji?

Strategia (re-)deweloperska, polega na zakupie jednej lub kilku nieruchomości (budynków, działek) i przeprowadzeniu ich remontu lub zabudowy. Powstałe i wydzielone w ten sposób mieszkania, stworzone z myślą o wynajmie, są sprzedawane osobom pragnącym posiadać takie źródło przychodów. To świetna możliwość dla osób, które zastanawiają się gdzie ulokować swoje oszczędności.

Skąd pochodzi zysk?

Inwestorzy zyskują na różnicy pomiędzy ceną sprzedaży, a kosztami poniesionymi w całym procesie inwestycyjnym. Strategia ta przynosi od 8% i więcej zwrotu rocznie w ramach spółek Mzuri CFI.

Spółki Mzuri CFI, stosujące strategię deweloperską, są z reguły projektami zamkniętymi. Inwestorzy mogą przystępować do nich tylko na początku ich funkcjonowania, w okresie pozyskania kapitału