Pomysły na inwestycje

Pomysły na inwestycje

pomysły na inwestycje w 2020 rokuJakie pomysły na inwestycje w 2020 r. mogą się okazać trafione? Czy warto lokować swój kapitał w różne dziedziny gospodarki? Jeśli masz większe oszczędności na koncie, to powinieneś zastanowić się, jak efektywnie je pomnożyć i jednocześnie ochronić przed inflacją. Zastanawiasz się, czy inwestycja deweloperska jest dla Ciebie, czy jednak lepiej ulokować środki w obligacje albo akcje. Oczywiście jest jeszcze wiele innych możliwości alternatywnych – od kryptowalut po dzieła sztuki czy alkohole. Może zainteresuje Cię inwestowanie pasywne, które nie wymaga posiadania dużych środków finansowych? Sprawdź już teraz najciekawsze pomysły na inwestycję w 2020 roku.

Inwestycje w 2020, czyli gdzie warto lokować w tym roku pieniądze

Zastanawiasz, w co warto zainwestować wolne środki pieniężnie jeszcze w tym roku? Poniżej prezentujemy kilka naszych ciekawych pomysłów na inwestycje.

 1. Lokata bankowa – jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie włożonego kapitału, będzie to odpowiednia forma pomnażania środków pieniężnych. Licz się jednak z bardzo niskim zyskiem.
 2. Obligacje skarbowe – to papiery dłużne wystawiane przez państwo. Wykupując je, w pewnym sensie pożyczasz Skarbowi Państwa pieniądze, które po upływie określonego czasu otrzymujesz z powrotem, powiększone o ustalone wcześniej odsetki.
 3. Akcje firm – w tym przypadku istnieje bardzo wysokie ryzyko, a jego skala uzależniona jest od branży i konkretnego przedsiębiorstwa. Jeśli jednak inwestycja się powiedzie, możesz liczyć na imponujący zysk. Aby zająć się tą formą lokowania kapitału, weź pod uwagę, że inwestowanie w akcje jest dużym wyzwaniem, które wymaga wiedzy i doświadczenia.
 4. Waluty – należą do najpopularniejszych narzędzi inwestorskich, jednak trzeba mieć sporą wiedzę i dynamicznie reagować na zmiany, jakie mają miejsce na tym rynku. Notowania walut zależą bowiem od co najmniej kilku czynników. Zalicza się do nich np. aktualną sytuację gospodarczą i geopolityczną, czy poziom inflacji.
 5. Kryptowaluty – czyli waluty cyfrowe, w tym m.in. bitcoiny. Warto skorzystać w tym przypadku z profesjonalnego kryptobota, czyli zaawansowanego oprogramowania, które do swojego działania wykorzystuje skomplikowane algorytmy.
 6. Nieruchomości – to inwestycje deweloperskie, które są niezwykle popularnym sposobem na lokowanie środków finansowych np. w obiekty mieszkalne, biurowe czy lokale usługowe – zarówno nowe, jak i z rynku wtórnego. Jeśli jesteś zainteresowany tą formą inwestowania, możesz skorzystać z naszej pomocy!
 7. Fundusze inwestycyjne – jeśli chcesz odkładać trochę kapitału na przyszłość, a zarazem mieć swobodny dostęp do swoich pieniędzy (możesz wpłacać i wypłacać środki każdego dnia), to jest to rozwiązanie dla Ciebie. Oferują je m.in. banki.
 8. Inwestycje alternatywne – obejmować mogą m.in.:
 • dzieła sztuki – czyli np. obrazy, rzeźby i fotografie,
 • kamienie i metale szlachetne – np. złoto lub srebro,
 • wspomniane wcześniej nieruchomości (inwestycje deweloperskie),
 • samochody,
 • alkohole – np. whisky, wino,
 • przedmioty kolekcjonerskie – takie jak m.in. monety, pamiątki historyczne, autografy znanych osób, znaczki pocztowe, instrumenty muzyczne.

Oczywiście to tylko przykładowe, najbardziej popularne pomysły na inwestowanie w 2020 roku. Pamiętaj, że w przypadku wyboru inwestycji deweloperskich możesz liczyć na profesjonalne wsparcie naszej firmy Mzuri!

Inwestowanie pasywne

To ciekawa opcja, która nie wymaga wykształcenia związanego z finansami i poświęcania czasu na śledzenie rynku. Aby inwestować pasywnie, wystarczy, że poznasz dokładnie transakcje zakupu i sprzedaży ETF (skrót od nazwy produktu inwestycyjnego „Exchange-Traded Fund”). W tym przypadku inwestycja dotyczy aktywów, zazwyczaj tzw. indeksów giełdowych. Może być opłacalna, ale najczęściej wymaga długoterminowego lokowania kapitału.

Zawsze weź pod uwagę fakt, że pomnażanie oszczędności wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem, to najlepiej skorzystaj ze wsparcia takich doradców jak my. Specjalizujemy się w inwestycjach deweloperskich, które dobrze prowadzone dają szansę na dużą stopę zwrotu. Pomożemy Ci wyszukać atrakcyjne nieruchomości, a później zapewnimy wsparcie związane z ich wynajmem tak, aby wygenerować, możliwie najwyższe zyski. Zgłoś się do nas już dziś i zacznij efektywnie inwestować pieniądze.