Gotowce inwestycyjne

Gotowce inwestycyjne

Gotowce inwestycyjne

Inwestowanie w rynek nieruchomości przynosi wielu osobom znaczące korzyści finansowe. W ostatnich latach panuje moda na tzw. gotowce inwestycyjne. To domy i lokale mieszkalne, które są kupowane przez inwestorów po okazyjnej cenie, a następnie – po wykonaniu gruntownego remontu – dochodzi do ich odsprzedania z zyskiem. Choć wartość odrestaurowanych mieszkań w porównaniu do wysokości opłaconej pierwotnie należności diametralnie wzrasta, chętnych na nabycie takiego lokalu nigdy nie brakuje. Klienci cenią sobie możliwość zakupu ładnego, odpowiednio wyposażonego lokum, w którym można zamieszkać natychmiast po załatwieniu wszelkich formalności związanych z jego nabyciem. Nie każdy ma czas i ochotę zajmować się remontem nieruchomości, stąd też wielu konsumentów decyduje się na gotowiec inwestycyjny. Flipping w obecnych czasach uznaje się za bardzo dochodowy biznes, z którym wiążą się realne zyski osiągane przez inwestora już w kilka miesięcy po zakupie lokalu. Osoby, które pragną zainwestować w to przedsięwzięcie, muszą jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, jeśli pragną zminimalizować ryzyko dokonania niewłaściwej transakcji.

Jeśli nie dysponujesz wystarczającą wiedzą o rynku nieruchomości oraz aktualnie panujących na nich trendach, warto zdać się na profesjonalistów. Gotowce inwestycyjne faktycznie mogą stać się Twoją szansą na zarobienie dużych pieniędzy, lecz musisz zdawać sobie sprawę z powiązanym z nimi ryzykiem. Przed zakupem mieszkania przeznaczonego do flippingu należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, nie tylko finansowych. Nie musisz kierować się wyłącznie własną wiedzą oraz subiektywnymi wrażeniami. Razem z Tobą przestudiujemy każdą interesującą Cię ofertę, szukając jej mocnych oraz słabych stron. Przykładamy szczególną wagę do szacowania kosztów remontu oraz ustalania statusu prawnego przysługującego analizowanym nieruchomościom. Spodobało Ci się jakieś mieszkanie, ale rezygnujesz z jego nabycia ze względu na brak możliwości ustalenia, kto jest jego właścicielem? Podejmiemy się rozwiązania tego problemu, a wszystko po to, abyś już wkrótce mógł cieszyć się zyskowną inwestycją dokonaną na rynku mieszkaniowym.

Realne możliwości finansowe naszych Klientów zwykle pozwalają im na nabycie kawalerki lub niewielkiego mieszkanka w przyzwoitej lokalizacji. To sprawia, że na takie gotowce inwestycyjne występuje stosunkowo duży popyt. Deficyt małych lokali na rynku nieruchomości powoduje konieczność skorzystania z fachowego wsparcia w ich wyszukiwaniu. Jako firma z długoletnim doświadczeniem rynkowym w branży deweloperskiej udzielimy Ci profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Wybierzemy najatrakcyjniejsze oferty, spośród których samodzielnie wybierzesz najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i planów gotowiec inwestycyjny.

Mieszkania na pokoje

Przed zakupem lokalu mieszkalnego, warto zastanowić się nad opcją jego wynajmu na pokoje. Z takiej możliwości korzystają zazwyczaj uczący się w dużych miastach studenci, których nie stać na wynajęcie całego mieszkania. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że nie każde lokum nadaje się do osobnego najmowania poszczególnych pomieszczeń. Najlepsze są kilkupokojowe, w pełni rozkładowe nieruchomości zlokalizowane w okolicach uczelni lub centrum miasta. Mając na uwadze fakt, że większość potencjalnych najemców szuka pokojów jednoosobowych, warto przystosować przygotowywane pomieszczenia do ich potrzeb. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na konieczność zamontowania drzwi zamykanych na klucz oraz zapewnienia lokatorom stałego dostępu do Internetu. Przyjmuje się, że jedna łazienka powinna przypadać na nie więcej niż 4–5 osób. Tylko spełniające wszystkie wspomniane wymogi gotowce inwestycyjne cieszą się zainteresowaniem wśród studentów. A im większy popyt na nie, tym wyższe stawki czynszu można zaproponować najemcom.

Wynajem mieszkań na pokoje – choć pod względem finansowym bardzo opłacalny – wiąże się z mnóstwem trudności natury formalnej. Jeśli udostępniasz kilka pomieszczeń różnym osobom, dla każdej z nich trzeba przygotować osobną umowę najmu oraz oddzielny protokół zdawczo-odbiorczy. Pewne problemy może stwarzać właścicielowi także wymóg indywidualnego rozliczania lokatorów. Z drugiej jednak strony taki gotowiec inwestycyjny dzięki ciągłym rotacjom mieszkańców generuje regularne zyski dla właściciela. W jego przypadku zachodzi mniejsze prawdopodobieństwo przestojów w otrzymywaniu przychodów z tytułu najmu niż ma to miejsce wtedy, gdy nieruchomość jest wynajmowana w całości.

Prywatne akademiki przyszłością rynku nieruchomości?

Obecnie coraz więcej studentów – zarówno rodzimych, jak i zagranicznych – decyduje się na korzystanie z bazy noclegowej oferowanej im przez uczelnie. Publiczne szkoły wyższe dysponują zazwyczaj przepełnionymi nieruchomościami o niskim standardzie wyposażenia. Z kolei prywatne uniwersytety nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb mieszkaniowych studiujących osób. Dlatego też w ostatnich latach coraz więcej inwestorów decyduje się na zainwestowanie swojego kapitału w budowę nowoczesnych burs i domów studenckich. Zapotrzebowanie na tego rodzaju lokale utrzymuje się od lat na wysokim poziomie, stąd też takie inwestycje nie są obarczone ryzykiem nieopłacalności. Prywatny akademik to znakomity gotowiec inwestycyjny, a prawdopodobieństwo zwrotu włożonego w niego kapitału z zyskiem jest bardzo wysokie. Włączenie się w takie przedsięwzięcie wymaga jednak dysponowania dużymi środkami finansowymi, dlatego też zwykle na taki krok decydują się pokaźni inwestorzy, przeważnie firmy i korporacje, a także same uczelnie zainteresowane zachęceniem większej ilości młodych osób do studiowania na tworzonych przez nie wydziałach i kierunkach.

Jeśli myślisz o włożeniu swojego kapitału w takie gotowce inwestycyjne, jak prywatne domy studenckie, oferujemy Ci kompleksową pomoc prawną i organizacyjną w tym zakresie. Pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej lokalizacji budynku oraz załatwieniu różnych formalności.