Inwestycje deweloperskie

Inwestycje deweloperskie

luksusowy budynek - Inwestycje deweloperskie

Niezmiennie od wielu lat do najpopularniejszych form pomnażania kapitału zalicza się inwestycje deweloperskie. Dlaczego warto lokować oszczędności w nieruchomości? Po pierwsze, aby zgromadzone środki nie traciły na wartości przez inflację. Po drugie – mimo iż na zyski można liczyć dopiero po wielu latach, to przy dobrym inwestowaniu przychodzą one, przy minimalnym nakładzie pracy własnej. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jaką nieruchomość się zdecydujesz.

 

Inwestycja deweloperska może obejmować m.in.:

  • działkę budowlaną – aby jej zakup był bezpieczną lokatą, sprawdź wcześniej zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz otoczenie, w jakim jest zlokalizowana. Poznaj też plany inwestycyjne lokalnych firm oraz samorządu, abyś w przyszłości nie był zaskoczony ich pomysłami. Zastanów się także komu i kiedy chcesz ją docelowo sprzedać oraz czy teren ten będzie wymagał poważnych nakładów finansowych po zakupie,
  • mieszkania i domy – zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Ciągle rośnie popyt na domy jednorodzinne zlokalizowane poza większymi aglomeracjami lub mieszkania położone w miejscach z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej, sklepów, gastronomii, szkół, przychodni itp. Inwestycje deweloperskie polegają w tym przypadku najczęściej na kupowaniu mieszkań po okazyjnych cenach z myślą o ich wynajmie,
  • nieruchomości komercyjne – to nie tylko atrakcyjnie zlokalizowane lokale usługowe czy handlowe. Dobrym pomysłem jest także wykup udziałów w hotelach albo osiedlach apartamentowców, położonych w atrakcyjnej turystycznie miejscowości – dzięki temu można czerpać zyski z wynajmu pokoi czy całych mieszkań, które wyróżnia wysoki standard oraz dobra lokalizacja. Condohotele to jedna z coraz bardziej popularnych form inwestycji deweloperskich.

Decydując się na zainwestowanie swoich pieniędzy w nieruchomości, najlepiej kupuj je z myślą o wynajmie. Przy wyborze dobrej lokalizacji znalezienie lokatorów powinno być stosunkowo proste. Taka inwestycja może generować stały, comiesięczny dochód, bez dużego wkładu Twojego czasu i pracy. Nasza firma Mzuri oferuje swoje profesjonalne wsparcie w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu!

Inwestycja deweloperska

Jeśli planujesz inwestycję deweloperską, przed zakupem nieruchomości zwróć uwagę m.in. na:

  • lokalizację – ma ona ogromne znacznie zwłaszcza w dużych miastach. Żyje w nich wiele osób, które sprowadzają się tam w celach edukacyjnych, lub zarobkowych. Szukają mieszkań, domów czy apartamentów położonych w atrakcyjnej lokalizacji, przede wszystkim tam, gdzie nie ma problemu z dostępem do komunikacji publicznej,
  • metraż nieruchomości – najlepiej sprawdź, jakie mieszkania są najczęściej wynajmowane w konkretnej okolicy,
  • udogodnienia – to m.in. place zabaw, tereny zielone, strefy rekreacyjne, rozwiązania poprawiające jakość życia osobom niepełnosprawnym czy seniorom albo stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki nim łatwiej będzie Ci znaleźć najemców, a więc inwestycja deweloperska będzie się wiązała z mniejszym ryzykiem.

Wybór inwestycji deweloperskich niesie za sobą wiele korzyści. Wybór tego rozwiązanie jest opłacalny, gdyż:

  • ryzyko straty pieniędzy w związku z zakupem nieruchomości jest minimalne,
  • zakup mieszkań, lokali użytkowych, domów czy działek budowlanych zapewnia wiele możliwości czerpania zysków z inwestycji,
  • nie brakuje chętnych na wynajem czasowy lub długoterminowy (w szczególności w dużych miastach).

Jeśli dobrze trafisz z inwestycją deweloperską, możesz zyskać niezależność finansową na wiele lat! Największą stopę zwrotu uzyskasz w przypadku nieruchomości mieszkalnych i usługowych, jednak musisz mieć świadomość tego, że jest to długoterminowe lokowanie kapitału. Niewątpliwie optymalną formą lokowania środków finansowych jest zakup mieszkań pod wynajem, które gwarantują stały, comiesięczny dochód. Podstawą sukcesu jest oczywiście odpowiednia wiedza związana z rynkiem nieruchomości i dobre planowanie. Z tego powodu najlepiej zdaj się na wsparcie specjalistów – skontaktuj się z naszą firmą Mzuri i postaw na inwestycje deweloperskie.

Nieruchomości są jedną z pewniejszych form inwestowania pieniędzy, choć wymagają posiadania nieco większych oszczędności. Jeśli jesteś zdecydowany na inwestycję deweloperską, zgłoś się, do naszych specjalistów. Pomagamy już na etapie poszukiwania ciekawych okazji zakupu mieszkania, domu lub lokalu usługowego. Zapewniamy także wsparcie, przy finalizowaniu transakcji. Kompleksowo zajmujemy się obsługą związaną z późniejszym wynajmem nieruchomości Zadbamy o to, aby każda inwestycja wiązała się z możliwie najmniejszym ryzykiem i jednocześnie dawała dużą szansę na uzyskanie satysfakcjonujących Cię zwrotów. Możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i działalnością w dziesiątkach polskich miast. Czy wiesz, że majątek wszystkich naszych klientów jest wart ponad miliard złotych?!

Z nami masz dużo większe szanse na osiągnięcie sukcesu przy inwestycjach deweloperskich. Skontaktuj się z Mzuri już dziś – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy szczegóły współpracy.