Home -> Blog -> Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

kw. 03

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

W dynamicznie rozwijającym się sektorze nieruchomości wielu Polaków upatruje realnej szansy na pomnożenie swojego kapitału. Jednak tylko nieliczni dysponują rzetelną wiedzą na temat zasad funkcjonowania tego rynku. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć inwestować w mieszkania, musisz najpierw poznać wszystkie korzyści wynikające z tego rozwiązania. Powinieneś wiedzieć, że dysponowanie własnym lokalem zagwarantuje Ci poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Wartość nieruchomości systematycznie rośnie, co oznacza, że po zakupie mieszkania, możesz liczyć na realny zysk, jeśli po jakimś czasie zdecydujesz się je odsprzedać. Istnieje także możliwość czerpania regularnych dochodów z tytułu wynajmu lokalu. Opłacalność takiej inwestycji zwykle okazuje się o wiele większa, niż ma to miejsce np. w przypadku lokat bankowych. Pragniesz inwestować kapitał na rynku nieruchomości, ale nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok na drodze do realizacji tego przedsięwzięcia? Wielu pożytecznych informacji na ten temat dowiesz się z tego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Po co inwestować w nieruchomości?

Przed zakupem mieszkania powinieneś zastanowić się, nie tylko jak, ale przede wszystkim, dlaczego warto zacząć inwestować pieniądze w nieruchomości. Ustalenie celu przedsięwzięcia pomoże Ci w doborze odpowiednich strategii jego realizacji. Trzeba mieć świadomość, że zazwyczaj przy zakupie lokalu z przeznaczeniem na wynajem zwraca się uwagę na nieco inne rzeczy niż w przypadku nabywania czterech kątów, co do których planuje się późniejsze odsprzedanie z zyskiem. Zależy Ci na jednorazowym zasileniu domowego budżetu znaczną sumą pieniędzy? Zrealizujesz swój cel, wystawiając zakupione mieszkanie na sprzedaż. Jeśli inwestujesz we flipping, Twoje konto jest regularnie zasilane środkami pieniężnymi. Osoby lokujące kapitał w obrocie nieruchomościami, często przeznaczają lokale pod wynajem. Takie rozwiązanie także gwarantuje im stały, rozłożony w czasie dochód.

Zanim zaczniesz inwestować w mieszkania, powinieneś także rozważyć kwestie finansowe. Zazwyczaj nie jest łatwo zgromadzić fundusze na zakup pierwszego lokalu, dlatego też wielu inwestorów w takiej sytuacji decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Rozwiązanie to uznaje się za opłacalne wtedy, gdy zysk ze sprzedaży bądź wynajmu nieruchomości okaże się większy od wysokości zobowiązania wraz z odsetkami lub od jego raty. Jeśli rzeczywiście chcesz zacząć inwestować w mieszkania, pożyczki udzielane przez banki i instytucje pozabankowe umożliwią Ci realizację kolejnych zakupów.

Przed zaciągnięciem kredytu zacznij ustalać jeden konkretny plan działania, respektując później zawarte w nim ustalenia. W obrocie nieruchomościami liczy się przede wszystkim ostrożność i zdrowy rozsądek. Jeśli zakup lokalu w danych okolicznościach przewyższa Twoje rzeczywiste możliwości, lepiej zrezygnuj z inwestycji lub odłóż w czasie jej realizację. Unikniesz w ten sposób problemów z płynnością finansową oraz ryzyka wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia.

Pomoc specjalistów w inwestowaniu w nieruchomości

Jeśli nie dysponujesz wysokim kapitałem, a chcesz zacząć inwestować w rynek nieruchomości, możesz skorzystać z oferty dostępnej na naszej stronie internetowej. Przy niewielkim, wynoszącym 10 tys. zł wkładzie, nabywasz prawa do współwłasności lokalu, regularnie czerpiąc zyski z jego wynajmu. Wszelkie formalności związane ze znalezieniem najemców i kontaktami z nimi bierzemy na siebie. Na tym przedsięwzięciu możesz zarobić nawet 6% w skali roku.

Nie miałeś dotychczas do czynienia z rynkiem nieruchomości i nie wiesz, jak inwestować w mieszkania, aby było to dla Ciebie możliwie najbardziej opłacalne? Zastanów się nad skorzystaniem z pomocy specjalistów. Zatrudniani przez Mzuri CFI doradcy podatkowi i kredytowi udzielają praktycznych wskazówek odnośnie do tego, jak zacząć swoją przygodę z inwestycjami mieszkaniowymi oraz na co zwracać uwagę przy wyborze kolejnych ofert, w które chce się zainwestować pieniądze. Podejmujemy się także reprezentowania interesów klientów w kontaktach z deweloperami.