Home -> Blog -> Dodatkowe źródła dochodu

kw. 20

Dodatkowe źródła dochodu

Dla większości z nas głównym źródłem dochodu jest otrzymywana regularnie – co miesiąc lub co tydzień – pensja pracownicza. Osoby pozostające w związku małżeńskim mogą solidarnie zasilać swoje domowe budżety własnymi poborami (pod warunkiem, że oboje małżonkowie pracują zawodowo). Musisz jednak wiedzieć, że na tym bynajmniej nie kończą się możliwości zarobkowania, a dodatkowe pieniądze można pozyskać także, podejmując się innych przedsięwzięć.

Współczesna, wysoko rozwinięta technologia oferuje Ci wiele możliwości w tym zakresie. Tylko od Ciebie zależy, czy skorzystasz choćby z niektórych z nich. Dowiedz się, jak polepszyć byt finansowy swojej rodziny bez zmiany pracy na lepiej płatną lub bez podwyżki wynagrodzenia na dotychczasowym stanowisku. Zwykle niewiele potrzeba, aby Twoja sytuacja życiowa uległa znaczącemu polepszeniu dzięki temu, że zwiększy się uzyskiwany przez Ciebie dochód pieniężny. Warto w tym celu sprawdzić naszą stronę internetową. A tymczasem zapraszamy do lektury!

Standardowe źródła dochodów Polaków

Większość Polaków utrzymuje siebie i swoich najbliższych ze środków pochodzących z wynagrodzenia za wykonywaną pracę zawodową. Dotyczy to zarówno pracowników zatrudnionych na etacie, jak i zleceniobiorców współpracujących z przedsiębiorstwami w oparciu o podpisaną umowę cywilnoprawną. Wiele osób prowadzi również własny biznes, który w zależności od okoliczności może być przez nich traktowany jako główne lub dodatkowe źródło dochodu. Na nadprogramowy zastrzyk gotówki mogą liczyć także właściciele nieruchomości, decydujący się na ich sprzedaż bądź wynajem czerpiąc z tego tytułu środki pieniężne w znaczącej kwocie.

Wydaje Ci się, że na tym kończą się już Twoje możliwości zarobkowania? Nic bardziej mylnego. Jeśli nie masz pomysłu na dodatkowy dochód, chętnie podpowiemy Ci, w jaki sposób go pozyskać. To wcale nie musi być trudne, choć z drugiej strony powinieneś też zdawać sobie sprawę z konieczności osobistego zaangażowania się w nowe przedsięwzięcie i poświęcenia mu maksimum uwagi, przynajmniej na etapie jego „rozkręcania”.

Dodatkowe pieniądze na wyciągnięcie ręki

Nieograniczone możliwości zarobkowania to właściwie znak naszych czasów. Bez większej przesady można stwierdzić, że ile osób, tyle koncepcji na dodatkowy biznes, mający doprowadzić ich do finansowego „raju”. Poniżej zaprezentujemy Ci jedynie kilka propozycji rozwiązań, dzięki którym przestaniesz zamartwiać się o przyszłość swoją i swojej rodziny pod względem materialnym. Musisz jednak wiedzieć, że jest ich o wiele więcej, a zatem jeśli żaden z przedstawionych pomysłów nie przypadnie Ci do gustu, nie przejmuj się. Z całą pewnością uda Ci się w końcu znaleźć dodatkowe źródło dochodu, które będzie w stanie spełnić wszelkie Twoje oczekiwania co do wysokości przychodu, ilości poświęcanego na przedsięwzięcie czasu, czy też wreszcie związanych z nim możliwości samorozwoju.

Sklep internetowy

Wbrew powszechnemu przekonaniu prowadzenie sklepu internetowego wcale nie musi wiązać się z koniecznością ponoszenia nakładów finansowych na nabycie towarów lub ich magazynowanie. Decydując się na współpracę z właścicielem na zasadzie tzw. afiliacji, dodatkowy dochód osiąga się za polecanie sprawdzonych towarów i usług w kręgu rodziny i znajomych, a także na różnych portalach społecznościowych. W tym wypadku źródłem realnego przychodu może stać się nie tylko prowizja od dokonanego zakupu, ale także sam fakt wejścia przez potencjalnego klienta na stronę sklepu.

Fanpage

W przypadku fanpage’a realna możliwość zarabiania pieniędzy zależy od doboru odpowiedniej, popularnej wśród internautów tematyki. Im większym zainteresowaniem wśród społeczności będzie cieszył się portal, tym możliwość jego wykorzystania jako dodatkowe źródło dochodu stanie się bardziej prawdopodobna. Na najpopularniejszych fanpage’ach można promować różnego rodzaju produkty (np. jeśli strona internetowa dotyczy hodowli psów czy kotów, zwykle reklamuje się na niej karmy dla zwierząt oraz akcesoria takie, jak obroże, smycze, miski, szampony itp.). Zysk z takiej działalności zależy od ilości sprzedanych dzięki akcjom promocyjnym towarów przez współpracujący z Tobą sklep. Dodatkowy dochód możesz zyskać również dzięki wprowadzeniu płatnego dostępu do grupy. Wielu internautów jest gotowych zapłacić często niemałe pieniądze za możliwość regularnego dyskutowania w sieci z innymi pasjonatami danego hobby. To dla Ciebie doskonała okazja do podreperowania swojego osobistego konta.

Freelancing

Możesz także dorabiać po godzinach, podejmując się zdalnego wykonywania różnych zleconych zadań (np. opracowania strony internetowej, napisania lub przetłumaczenia tekstu, dokonania transkrypcji nagrań). W tym przypadku źródłem dochodu staje się doraźna lub systematyczna współpraca ze zleceniodawcą, w tym także zagranicznymi podmiotami gospodarczymi. Freelancing to często nie tylko dodatkowy przychód, ale także sposób na życie. Można go uznać za idealną propozycję dla wszystkich osób ceniących sobie wolność i elastyczność czasu pracy.

Sprzedawanie e-booków i papierowych książek w Internecie

Jeśli dysponujesz rozległą wiedzą na określony temat, a dodatkowo masz także talent literacki, możesz uzyskać znaczący dochód z publikacji w Internecie e-booków oraz sprzedaży książek w tradycyjnej wersji papierowej. Jeśli któraś z nich zostanie uznana za bestseller w swojej kategorii, możesz na niej zarobić sporą sumę pieniędzy. Nawet jeżeli tak się nie stanie, jest to dodatkowe źródło przychodu, które należy niewątpliwie docenić.

Inwestowanie z Mzuri CFI

Wszystkie przedstawione powyżej sposoby zarobkowania pozwolą Ci zasilić domowy budżet znaczącą sumą pieniędzy. Jeśli jednak interesuje Cię dochód w astronomicznej kwocie, powinieneś koniecznie skorzystać z naszej oferty dostępnej na stronie internetowej. W ramach szeroko zakrojonej współpracy podejmujesz się zakupu udziałów w spółce celowej, dzięki czemu zyskujesz status współwłaściciela nieruchomości. W całe przedsięwzięcie nie musisz inwestować ogromnych środków finansowych, wystarczy, że poświęcisz na ten cel jedyne 10 tys. zł. My ze swojej strony zajmujemy się wynajmem nabytego przez Ciebie mieszkania, a Ty możesz liczyć na zysk w skali minimum 6% w ciągu roku. Takiego źródła dochodu nie można zlekceważyć. Tym bardziej że wszelkie formalności związane z uczestnictwem w przedsięwzięciu załatwiane są zdalnie. W praktyce oznacza to brak konieczności wychodzenia z domu i pomnażanie przychodów bez zbędnego wysiłku.

Dlaczego warto mieć kilka źródeł dochodu?

Obecnie praca na etacie nie powinna być traktowana jako jedyne źródło przychodu. Decydując się na zajęcie się dodatkowymi przedsięwzięciami zarobkowymi, zyskujesz pewien bufor bezpieczeństwa w sytuacji nagłej utraty zatrudnienia. A kto wie, może już wkrótce ten ponadprogramowy dochód stanie się Twoim głównym źródłem utrzymania? Na inwestycjach z nami niejednokrotnie zyskasz więcej niż z pensji pracowniczej. Nie wahaj się zatem powierzyć swojej przyszłości w dobre ręce. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!