Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości – jak inwestować?

Zakup nieruchomości jako metoda pasywnego inwestowania kapitału w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób upatruje w niej okazji do systematycznego zarabiania niemałych pieniędzy, choćby poprzez wynajem lokalu lokatorom i pobieranie z tego tytułu comiesięcznego czynszu. Inwestycje deweloperskie w kamienice czy w akademiki rokrocznie przynoszą zawodowym deweloperom ogromne dochody. Rynek mieszkaniowy w Polsce i na świecie rozwija się bardzo dynamicznie. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej osób bezpośrednio niezwiązanych z tą branżą ulega płynącym zewsząd sugestiom: „inwestuj we własne M”, finalnie decydując się na zakup nieruchomości z myślą o przeznaczeniu jej pod wynajem lub do odsprzedania po wyższej niż rynkowa wartość cenie (jest to tzw. flipping).

W większości przypadków inwestowanie na rynku mieszkaniowym oznacza niemal pewne zarabianie znaczących sum pieniędzy przez dłuższy czas. Niektórzy traktują uzyskane w ten sposób środki finansowe jako dodatkowy dochód, dla innych natomiast stają się one głównym źródłem utrzymania. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje faktyczne podejście do tej sprawy, musisz mieć świadomość, że inwestycja deweloperska rzeczywiście w większości przypadków pozwala na zarabianie na nieruchomościach. Zanim jednak ulegniesz głosowi serca podpowiadającemu Ci „inwestuj w mieszkania”, musisz uświadomić sobie całkiem realne niebezpieczeństwo „utopienia” wszystkich oszczędności w nietrafionym przedsięwzięciu. Stopień tego ryzyka wzrasta zwłaszcza u osób wykazujących się nieznajomością (lub tylko powierzchowną znajomością) rynku nieruchomości oraz panujących na nich aktualnie trendów. Aby się przed nim uchronić, przy inwestowaniu kapitału w lokale mieszkaniowe warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Jesteśmy w stanie Ci jej udzielić jako firma z długoletnim doświadczeniem w branży nieruchomościowej. Wskazujemy naszym Klientom, jakie inwestycje deweloperskie są najbardziej dochodowe oraz podpowiadamy, w jaki sposób zarabiać na nieruchomościach. Z nami słowa: „inwestuj w rynek mieszkaniowy” nabierają realnej mocy sprawczej.

Inwestycje deweloperskie

Zwykle inwestowanie w mieszkania, jako wieloetapowy proces, rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego lokalu. Idealnym rozwiązaniem okazuje się zwykle zakup niewielkiego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, najlepiej w okolicach rynku większego miasta. Niezależnie od tego, czy ostatecznie planujesz przeznaczyć nabyte nieruchomości pod wynajem, czy też myślisz o ich szybkim odsprzedaniu po korzystnej cenie, możesz liczyć na to, że taka inwestycja deweloperska zwróci Ci się szybko i z „nawiązką”, otwierając Ci drogę do zarabiania jeszcze większych pieniędzy na rynku mieszkaniowym. A może dysponujesz znacznie większym kapitałem, pozwalającym Ci na osiągnięcie większego zysku z inwestowania w lokale mieszkalne i użytkowe? W takim razie nie wahaj się i inwestuj posiadane środki finansowe w kamienice albo prywatne akademiki. Nie musisz martwić się związanymi z tym formalnościami. Wszystko załatwimy za Ciebie, a w Twojej gestii pozostanie jedynie zarabianie na tego rodzaju nieruchomościach znaczących sum pieniędzy.

Dlaczego inwestowanie w akademiki i kamienice jest opłacalne?

Lokale mieszkalne w kamienicach cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców lub najemców. Dzieje się tak z kilku zasadniczych powodów. Przede wszystkim w większości przypadków są to zabytkowe budynki, odznaczające się stylową, ciekawą architekturą oraz dobrą lokalizacją. Kamienice mieszczą w sobie zazwyczaj kilka lub kilkanaście mieszkań urządzonych w klasycznej aranżacji, która przyciąga swoim niewątpliwym urokiem wielu miłośników dawnych rozwiązań architektonicznych. Niestety, inwestycje deweloperskie dotyczące tych obiektów budowlanych nie zawsze uwzględniają konieczność przeprowadzenia niezbędnych napraw i remontów, obłożenia ścian elewacjami, modernizacji kanalizacji itp. Jeśli zatem zdecydujesz się na inwestowanie kapitału w kamienice, musisz wziąć pod uwagę wszelkie koszty związane z adaptacją tych budynków do potrzeb mieszkalnych. Ze znalezieniem nabywców na znajdujące się wewnątrz lokale lub też potencjalnych najemców nie powinieneś mieć najmniejszego problemu. Choć po remoncie cena mieszkań znacząco wzrasta, popyt na nie na rynku mieszkaniowym od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. To oznacza możliwość systematycznego zarabiania dużych sum pieniędzy na nieruchomościach takich jak kamienice.

Swoje środki inwestuj także w lokale znajdujące się w prywatnych akademikach. Ta ciągle jeszcze niedoceniana na polskim rynku inwestycja deweloperska to doskonała okazja do pomnożenia kapitału. Trzeba mieć świadomość, że liczba studentów w Polsce systematycznie z roku na rok rośnie, a akademiki publicznych uczelni zwykle nie są w stanie spełnić ich oczekiwań co do standardu mieszkania w nich. Większość prywatnych szkół wyższych nie posiada własnej bazy noclegowej dla studiującej młodzieży, co dla dużej grupy przyjezdnych żaków stanowi zwykle ogromny problem. Inwestowanie w budowę nowych akademików podyktowane jest zatem faktycznym zapotrzebowaniem rynkowym na tego rodzaju obiekty. Uważasz, że jako prywatny inwestor nie jesteś w stanie konkurować z dużymi przedsiębiorstwami? Jeśli zdecydujesz się na włączenie w tego typu inwestycje deweloperskie, z całą pewnością nie pożałujesz. Możesz liczyć na nasze kompleksowe wsparcie w procesie inwestowania w akademiki.

Sprzedać czy wynająć?

Zapewne wcześniej czy później będziesz musiał zmierzyć się z takim problemem, jeśli faktycznie interesuje Cię zarabianie na nieruchomościach. Musisz wiedzieć, że każde rozwiązanie posiada swoje plusy i minusy. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej oba bez wątpienia okażą się dla Ciebie opłacalne. Pamiętaj, że w tych przypadkach musisz wziąć pod uwagę konieczność przeprowadzenia niezbędnych remontów, wiążących się z określonymi kosztami. Niemniej jednak sprzedaż mieszkania oznacza szybki dochód, a jego wynajem przynosi rozłożone w czasie zyski. Jeśli Twoja inwestycja deweloperska dotyczyła kamienic albo akademików, ze względu na specyfikę tego rynku przygotuj się raczej na wynajmowanie znajdujących się tam lokali.

Środki na inwestycje deweloperskie

Skąd wziąć pieniądze na inwestowanie i zarabianie na nieruchomościach? Jeśli nie masz własnego kapitału, możesz zdecydować się na pożyczkę od rodziny lub od znajomych albo na zaciągnięcie kredytu bankowego. Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się również grupowe inwestycje deweloperskie. Taka opcja dostępna jest w naszej ofercie. Klienci, którzy decydują się z niej skorzystać, wpłacają na konto spółki celowej minimalny wkład w wysokości 10 tys. zł. Ich realny zysk w skali rocznej szacowany jest natomiast na co najmniej 6 procent.