Home -> Blog -> Jak bezpiecznie inwestować w gotowce? Wskazówki dla inwestorów

gru 23
Inwestowanie w gotowce, wskazówki dla inwestorów | Mzuricfi

Jak bezpiecznie inwestować w gotowce? Wskazówki dla inwestorów

Szukasz sposobu na zarobek pasywny? Ciekawym rozwiązaniem są inwestycje w nieruchomości, a dokładniej w tzw. gotowce inwestycyjne. Przeczytaj i dowiedz się, czym one są oraz jak bezpiecznie wykorzystać ich potencjał.

Inwestycje w nieruchomości – co to są gotowce?

W dobie bardzo niskich zarobków na lokatach i funduszach inwestycje w nieruchomości cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Sposób ten powszechnie uchodzi za stabilną i bezpieczną metodę na lokowanie zgromadzonego kapitału. Są to zarówno lokale na wynajem, jak i coraz popularniejsze grupowe zakupy nieruchomości (crowdfunding).

Osoby, którym zależy na szybkim zwrocie środków, mogą zainteresować się gotowcami inwestycyjnymi. Są to nieruchomości w dobrych lokalizacjach, które zostały już przygotowane do wynajmu. Najczęściej to mieszkania podzielone na możliwie jak najwięcej pokoi. Do dyspozycji lokatorów pozostaje wspólna łazienka i kuchnia.

Flipping nieruchomości a inwestycje pasywne

Z gotowcami inwestycyjnymi wiąże się flipping nieruchomości. Jest to zjawisko polegające na możliwie tanim zakupie i droższej odsprzedaży w stosunkowo szybkim czasie. Zysk dla inwestora przeciętnie sięga tutaj 10-20%. Gotowce zwykle kupowane są od flipperów. Tego rodzaju inwestycje pasywne wymagają jednak dobrego przemyślenia lokalizacji. Wielopokojowe mieszkanie można szybko wynająć np. w dużym mieście akademickim.

Inwestuj z Mzuri CFI

Warto sprawdzić, czy lokal ma sprawną instalację elektryczną (zamieszka w niej wielu lokatorów, dlatego obciążenie sieci będzie duże). Przydatny będzie aneks kuchenny z dostępem do okna oraz oddzielna toaleta. Decydując się na grupowe zakupy nieruchomości z Mzuri CFI, wystarczy wpłacić kapitał, a resztą zajmiemy się my!