#osieroconyproblem

Crowdfundingiem można też pomagać!

#osieroconyproblem

Szanowni Inwestorzy,

Mzuri CFI w partnerstwie z Fundacją Fridomia ogłaszają wyjątkową zbiórkę crowdfundingową, której celem – jak zwykle – będzie zysk, ale tym razem inny, niż finansowy. Zachęcamy, abyś stał się symbolicznym udziałowcem mieszkania dla wychowanków domów dziecka (i innych form pieczy zastępczej).

#osieroconyproblem. W Polsce co roku domy dziecka i rodziny zastępcze opuszcza 17 tys. młodych dorosłych, którym w znalezieniu dachu nad głową powinny ustawowo pomagać samorządy. W rzeczywistości tak się nie dzieje. Na przykład w Łodzi wychowankowie domów dziecka czekają na mieszkanie zastępcze średnio trzy lata. W tym czasie są zmuszeni powrócić do patologicznych środowisk z których się wywodzą, tracąc szansę na samodzielność o której marzą, z perspektywą na godną edukację, pracę, rozwój i rodzinę.

Nazywamy to zjawisko #osieroconyproblem, ponieważ niewiele organizacji pozarządowych interesuje się wychowankami domów dziecka, po tym jak osiągną dorosłości, ukończą naukę i teoretycznie mogą zacząć funkcjonować samodzielnie. Okazuje się jednak, że pozostawieni samym sobie byli wychowankowie domów dziecka napotykają ogromne problemy, aby zacząć w pełni funkcjonować w naszym  społeczeństwie, pracować dla własnego i wspólnego dobra.

Co możesz zrobić? Przyłącz się do Nas i daj szansę na dobrą przyszłość wychowankom domów dziecka, stając się „udziałowcem” kolejnego mieszkania! To inwestycja, która przyniesie nieoceniony zysk. Być może osoby, którym pomożesz dzisiaj, staną się pełnowartościowymi członkami społeczeństwa, z wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami dającymi potencjał do stania się Twoimi pracownikami, bądź partnerami biznesowym, a może zyskają siłę nabywczą pozwalającą stać się Twoimi klientami.

O Fundacji Fridomia. Choć jesteśmy młodą fundacją, zyskaliśmy już wsparcie wielu znanych i wpływowych osób. Naszymi ambasadorami są Michał Wiśniewski - wokalista zespołu Ich3, Adam Kszczot – wybitny lekkoatleta (mistrz świata i Europy w biegu na 800 m), Patryk Stępiński – piłkarz Wisły Płock oraz Dariusz Popiela - polski kajakarz górski, trzykrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Europy.

Fundacja posiada już trzy mieszkania. Pierwsze planujemy przekazać trójce podopiecznych w połowie roku. Kandydatów pomoże wskazać Fundacja Happy Kids (19 lat doświadczenia we wspieraniu młodych we wchodzeniu w dorosłość, obecnie ponad 230 dzieci pod opieką, prowadzi 14 domów dla rodzin zastępczych). W mieszkaniu Fundacji Fridomia podopieczni będą mieszkać przez 2-3 lat, w zamian za minimum opłat. W tym czasie otoczymy ich opieką mentoringową. Potem zwolnią mieszkanie dla kolejnych potrzebujących.

Obecnie chcemy kupić czwarte mieszkanie. Na ten cel potrzebujemy 150 tys. zł. To jego udziałowcem może się Pan stać już teraz.

Jak nas wesprzeć? Prosimy o wpłaty na konto bankowe.

Fundacja Fridomia

Adres: Al. Niepodległości 221/1

02-087 Warszawa

76 1600 1143 1882 4592 8000 0001 PLN

49 1600 1143 1882 4592 8000 0002 EUR

22 1600 1143 1882 4592 8000 0003 USD

IBAN: Dodajcie po prostu PL przed numerem rachunku, na który dokonujecie przelew i macie IBAN.

SWIFT: PPABPLPKXXX (dla BNP Paribas Bank Polska S.A.)

Każda wpłacona kwota się liczy!

W tytule przelewu należy wpisać: „Crowdfunding na zakup mieszkania”.

Potwierdzenie przelewu prosimy przesłać na e-mail Fundacji: fundacja@fridomia.pl.

Co oferujemy w zamian?

  • Każdy, kto wpłaci co najmniej 100 zł otrzyma certyfikat udziałowca.
  • Wpłacający co najmniej 150 zł otrzyma książkę Pomarańczowa Wolność Finansowa
  • Dla każdego kto wpłaci powyżej 1000 zł przewidujemy umieszczenie nazwiska na liście darczyńców w „złotej” edycji Pomarańczowej Wolności Finansowej (za zgodą darczyńcy)
  • 5000 zł to umieszczenie nazwiska na tablicy, która będzie umieszczona w zakupionym mieszkaniu
  • Powyżej 10.000 – wszystko powyższe i kolacja ze Sławkiem Muturi

Wszystkich udziałowców zaprosimy na uroczyste przekazanie mieszkania i wymienimy na stronie internetowej Fundacji Fridomia. Dostaną też listy z podziękowaniem od zarządu firmy Mzuri i Fundacji Fridomia.

Fundacja Fridomia planuje również zbiórki na remonty już posiadanych mieszkań, które będą nagłaśniane między innymi poprzez bicie i ustanawianie podróżniczych Rekordów Guinnessa przez założyciela Fundacji, Sławka Muturi.


Zachęcamy do zakupu książki Pomarańczowa Wolność Finansowa (49 zł – wersja papierowa i 39 zł - ebook). To najnowsza książka Sławka Muturi we współpracy ze specjalistami z obszaru nieruchomości – Janem Dziekońskim oraz Arturem Kaźmierczakiem, poświęcona takim tematom jak m.in. dochód pasywny, inwestowanie w najem, zarządzanie najmem, edukacja finansowa i życie postkorporacyjne. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup mieszkania dla podopiecznych Fundacji Fridomia.

Link do sklepu internetowego:

https://sklep.mzuri.pl/produkt/pomaranczowa-wolnosc-finansowa/