Home -> Blog -> Mieszkania inwestycyjne to dobry pomysł. Inwestuj z nami

mar 16

Mieszkania inwestycyjne to dobry pomysł. Inwestuj z nami

Ostatni rok przyniósł różne losy dla każdego z nas. Co nie zmienia faktu, a może nawet jeszcze bardziej utwierdza, że ostatnią rzeczą, z której powinniśmy zrezygnować to oszczędzanie i zabezpieczenie się na przyszłość. Inwestycja w nieruchomość to jedno z najlepszych rozwiązań na ten czas.

 

Inwestycja w mieszkanie na wynajem? Czy mnie na to stać?

Program inwestowania grupowego Mzuri daje możliwość bezpiecznego inwestowania i to już od 10 tys. zł. Czy wejście na rynek nieruchomości to inwestycja w mieszkanie? I tak i nie. Dzięki naszym portfelom inwestycyjnym, w którym znajdziemy apartamenty inwestycyjne czy też mieszkania inwestycyjne, a nawet kamienice, wystarczy, że wykupisz udziały. To my zajmujemy się wyszukiwaniem najlepszych okazji, następnie obsługa najmu i zadbaniem o Twój zwrot z inwestycji.

 

Czy Crowdfunding Mzuri to inaczej inwestycja w nieruchomość?

Dla Ciebie to inwestycja w nieruchomość. Dla nas jest to zbudowanie bezpiecznego portfela mieszkań, o którym wspominamy wyżej. Mzuri pozyskuje fundusze, a następnie wybiera najatrakcyjniejsze apartamenty inwestycyjne.

 

Jak dokładnie działa mechanizm inwestycji?

W przypadku spółki  inwestor obejmuje udziały w spółce. W przypadku spółek rentierskich wniesiony kapitał jest przeznaczany niemal w całości na mieszkania inwestycyjne. Te, wraz z już posiadanymi są wynajmowane, a spółka czerpie z tego dochody. Z przychodu pokrywane są koszty funkcjonowania biznesu a zysk wypłacany jest regularnie inwestorom w postaci zaliczek i rozliczenia salda dywidendy. Natomiast w przypadku spółek deweloperskich kapitał inwestorów jest przeznaczany na zakup lub budowę dużej nieruchomości. Po ukończeniu inwestycji – zwykle po dwóch czy trzech latach – powstające w niej mieszkania są sprzedawane, zaś z zysk z operacji wraz z zainwestowanym kapitałem wypłacany inwestorom.

 

Jakie są zalety Mzuri CFI?

Zalety tego rozwiązania są jasne i przejrzyste. Przede wszystkim, żeby inwestować w mieszkania inwestycyjne nie musisz wychodzić z domu. Po drugie, możesz zacząć inwestować już od niewielkiej kwoty – jak na nieruchomości – możesz zacząć od kwoty 10 tys. zł. Po trzecie taka inwestycja daje pasywny dochód  oraz rozproszenie ryzyka. Dzięki temu, że spółki crowdfundingowe inwestują z reguły w znaczną liczbę mieszkań, pustostan czy konieczność remontu nie wpływają znacząco na przychody. Sytuacja ma się zupełnie inaczej, gdy jest jeden właściciel, który ma dużo mniejszy portfel mieszkań, wtedy jeden pustostan, może znacznie obniżyć zwrot z inwestycji. Wiećej o naszej filozofii, dowiesz się tutaj.