Inwestowanie indywidualne

Inwestowanie indywidualne

Osoby, które rozważają zainwestowanie w rynek nieruchomości, zwykle myślą o zakupie własnego mieszkania. Obecnie coraz częściej zdarza się jednak podejmowanie decyzji o samodzielnym budowaniu lokali mieszkalnych po to, aby później z zyskiem je sprzedać albo oddać pod wynajem. Rokrocznie w Polsce i na całym świecie przybywa obiektów budowlanych przeznaczonych pod szeroko pojęte inwestowanie indywidualne. Ich właściciele liczą na to, że w ten sposób uda im się znacząco pomnożyć swój kapitał. Jak wskazują liczne badania rynkowe, takie nadzieje nie są płonne, rynek obrotu nieruchomościami rozwija się prężnie, a inwestycje w niego zwykle przynoszą właścicielom znaczące dochody.

Pomoc dla indywidualnych inwestorów

Nie każda osoba, która zajmuje się indywidualnym inwestowaniem w mieszkania, musi koniecznie znać się na wszystkich formalnościach z tym związanych. Jeśli przed włączeniem się w tego rodzaju inwestycje powstrzymuje Cię nieznajomość rynku nieruchomości oraz aktualnie panujących na nim trendów, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Zatrudniani przez nas specjaliści towarzyszą Klientom na każdym etapie przedsięwzięcia. W naszej gestii leży dobór odpowiedniej strategii inwestowania indywidualnego. W tym aspekcie działamy zawsze w porozumieniu z petentem, biorąc pod uwagę jego osobiste oczekiwania oraz realne możliwości finansowe. Pośredniczymy w transakcjach handlowych, reprezentując w procesie zakupu interesy współpracujących z nami osób prywatnych i podmiotów gospodarczych. Bierzemy na siebie wszelkie formalności związane z procesem nabywania praw własnościowych do nieruchomości. Zajmujemy się również remontowaniem lokali zakupionych przez naszych Klientów.

Indywidualne inwestowanie z Mzuri CFI

Zastanawiasz się, jak w praktyce wygląda indywidualne inwestowanie z nami? To bardzo proste. Najpierw wynajdujemy okazje rynkowe dla naszych Klientów, a następnie pomagamy w wyborze najlepszej z nich. Na bieżąco dokonujemy analizy aktualnych trendów rynkowych, Zwracamy też uwagę na obecnie obowiązujące stawki czynszów, wpływające na rentowność inwestycji. Po wyborze konkretnego lokalu sprawdzamy jego stan techniczny oraz sytuację prawną. W razie potrzeby negocjujemy ze sprzedającym wysokość ceny za nieruchomość. Jeśli Klient – pomimo chęci indywidualnego inwestowania w nieruchomość – nie ma możliwości samodzielnego sfinansowania przedsięwzięcia, udzielamy mu szeroko zakrojonego wsparcia w staraniach o uzyskanie kredytu bankowego. Na zlecenie kontrahenta pośredniczymy w transakcji kupna-sprzedaży na mocy przekazanego nam pełnomocnictwa.

Nasza rola pomocowa nie kończy się wraz z zakupem przez inwestora wybranego lokalu. Wspieramy indywidualne inwestowanie Klienta w remont nieruchomości oraz jej kompleksowe wyposażenie. Określamy zakres koniecznych prac i sporządzamy ich kosztorys, a następnie dokonujemy wyboru najlepszego wykonawcy. W naszych rękach spoczywa również nadzór nad prowadzonymi robotami budowlanymi i wykończeniowymi oraz fachowe rozliczenie kosztów inwestycji. Odbiorem wyremontowanego mieszkania możesz zająć się osobiście lub zlecić to zadanie zatrudnionym przez nas specjalistom.

Zazwyczaj indywidualne inwestowanie w rynek nieruchomości w praktyce sprowadza się do zarządzania wynajmem zakupionego lokalu. Wbrew pozorom często wiąże się to z różnego rodzaju niedogodnościami, których wielu inwestorów chciałoby uniknąć. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom w tej sprawie. Zajmujemy się wyszukiwaniem potencjalnych lokatorów i weryfikujemy ich sytuację finansową, pośredniczymy też w pobieraniu opłat za czynsz i media. Podejmujemy się sporządzenia tekstów umów oraz dołączonych do nich aneksów, wykonujemy też okresowe przeglądy wynajętego lokum. W przypadku rezygnacji przez właściciela z inwestycji pomagamy mu w załatwianiu wszelkich formalności z tym związanych.

Niezależnie od tego, co mieści się w zakresie indywidualnego inwestowania w mieszkanie przez klienta, pomagamy mu w pomyślnym załatwieniu wszystkich spraw. Zadowolenie inwestora z jakości naszych usług jest dla nas najważniejsze.