Home -> Blog -> Czy warto inwestować w akademiki?

cze 30

Czy warto inwestować w akademiki?

Czy można zgodzić się ze stwierdzeniem, że inwestowanie w nieruchomości to bezpieczna lokata kapitału? Zdecydowanie tak, ponieważ m.in. właśnie ten sektor, jako jeden z niewielu, reaguje ze znacznym opóźnieniem na wszelkie wahania koniunktury i kryzysy gospodarcze. To z kolei pozwala dużo wcześniej podjąć różnego rodzaju działania zaradcze. W tym artykule poruszamy dwa niezwykle istotne tematy. Pierwszy z nich dotyczy najważniejszych kwestii podczas zakupu domu lub mieszkania – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. W drugim próbujemy szerzej odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto inwestować w akademiki i jakie korzyści niesie za sobą otwarcie się na zagranicznych studentów. Brzmi ciekawie? Czytaj dalej!

Chcesz wejść na rynek nieruchomości? Najpierw zdobądź wiedzę!

Jak to możliwe, że jedni przy relatywnie niewielkim kapitale początkowym są w stanie z czasem pomnażać swoje zyski, a inni szybko żałują podjętych zobowiązań i przekonują się, że inwestowanie w nieruchomości jest trudniejsze, niż sądzili? Podstawowy błąd to brak odpowiedniej wiedzy i poleganie głównie na swoich przeczuciach. Jeśli masz zamiar kupować domy, mieszkania lub współtworzyć prywatne akademiki, nie możesz dać się nikomu zaskoczyć. Cenisz sobie niezależność, jednak nie masz w swoim otoczeniu zaufanych doradców od nieruchomości komercyjnych? Zacznij edukować się od podstaw. Masz do dyspozycji cenione publikacje książkowe, liczne artykuły branżowe, a także niezwykle wartościowe internetowe kanały wideo, gdzie praktycy dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami. Podpowiadają, jak unikać błędów, które niegdyś sami popełnili. Jeśli masz zasób wolnej gotówki, ale oczekujesz przy tym profesjonalnego wsparcia, sprawdź ofertę firmy Mzuri CFI. Inwestowanie z pomocą wykwalifikowanych osób jest bezpieczniejsze i prostsze.

Praktyczne wskazówki

Pewne kwestie przy nabywaniu nieruchomości nie mogą budzić żadnych wątpliwości. Pod tym względem nie ma większego znaczenia, czy kupujesz mieszkanie lub dom z uwagi na prywatne potrzeby, czy np. chcesz wynajmować pokoje dla studentów zagranicznych lub pochodzących z Polski. Jak wiadomo, spora część młodych ludzi nie chce wprowadzać się do akademików uczelnianych. Chodzi oczywiście o panujące w nich standardy. Dobrze więc wykorzystać ten fakt i postawić na stosunkowo bezproblemowych najemców. Udało Ci się znaleźć lokal warty rozważenia? Świetnie, tylko nie zapomnij o kilku ważnych kwestiach.

Ocena lokalizacji

Sklepy spożywcze, komunikacja miejska, placówki medyczne i oświatowe, parki – to wszystko ma znaczenie i bezpośrednio wpływa na atrakcyjność danej nieruchomości.

Sprawdź stan budynku oraz znajdujących się w nim instalacji

To podstawowa kwestia przy rynku wtórnym, ale nie tylko, ponieważ mieszkania oddawane przez deweloperów równie często wymagają poprawek i modyfikacji.

Cisza i spokój

Dopytaj o to, czy okolica bywa hałaśliwa, a jeśli tak, to, jak bardzo – często pobieżne, pierwsze wrażenie całkowicie rozmija się z rzeczywistością, dlatego najlepszą opcją byłoby spędzenie jednej nocy w miejscu, którym jest się poważnie zainteresowanym.

Koszty

Ustal średni koszt comiesięcznej eksploatacji, aby uniknąć zaskoczenia – bez względu na to, czy chcesz inwestować w pokoje dla studentów, czy też masz zupełnie inny pomysł na daną nieruchomość.

Formalności

Określ stan prawny rzeczonego lokalu – to absolutna podstawa. W tej kwestii nie można być niczym zaskoczonym, bo rynek zna niestety zarówno uczciwych sprzedawców, jak i tych chcących zatajać niewygodne dla siebie fakty – przyszły właściciel lub najemca powinien wykazać się tutaj dużą ostrożnością i trzymać się zasady ograniczonego zaufania.

Przeanalizuj oferty konkurencji

Nie zawsze pierwszy wybór należy do najlepszych. Czasem przez brak wnikliwego rozeznania można sporo przepłacić, a to duży błąd, ponieważ stopa zwrotu z inwestycji w takim przypadku jest znacznie mniej korzystna, co stawia pod znakiem zapytania sens całej transakcji.

Możliwości przebudowy

Zweryfikuj, czy w razie konieczności będzie można dokonać niezbędnych przeróbek budowlanych – choć wielu osobom taka możliwość wydaje się oczywista, wcale nie musi tak być. Jeśli dysponujesz sporymi zasobami finansowymi i zamierzasz wejść np. w niszę prywatnych akademików, musisz mieć pewne pole manewru pod tym względem.

Kalkulacja

Oszacuj koszt prac adaptacyjnych – może okazać się, że wymagane nakłady finansowe będą na tyle duże, że bardziej opłaci się poszukać innej nieruchomości.

Cel

Zidentyfikuj swoje długoterminowe cele biznesowe bądź plany osobiste – pośpiech to najgorszy z możliwych doradców, dlatego wcześniej warto sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, by po czasie nie żałować zrealizowanej inwestycji.

Czy prywatne akademiki dla studentów są warte Twojego czasu i pieniędzy?

Nie sposób ukryć, że rynek nieruchomości wciąż dynamicznie się zmienia. Staje się coraz bardziej elastyczny. Pozwala osiągnąć sukces nie tylko osobom najbardziej zamożnym, ale również tym, które chcą mądrze ulokować część swoich rezerw finansowych. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego warto inwestować w prywatne akademiki i wyjść w kierunku potrzeb zagranicznych studentów, skontaktuj się z nami. Wykwalifikowani doradcy wytłumaczą krok po kroku, w czym tkwi siła tzw. nieruchomości alternatywnych i na jakich zasadach odbywa się współpraca z firmami takimi jak np. Mzuri Investment Sp. z o.o.

Dzięki licznym rodzajom stypendiów studenckich oraz chętnie podejmowanym pracom zarobkowym młodzi ludzie mogą sobie pozwolić na pokój w nieco wyższym standardzie. Szukają też czegoś, co pozwoli im być blisko swoich rówieśników i nie będzie kosztowało tyle, ile wynajem całego mieszkania. To w dużej mierze tłumaczy, z jakiego powodu rynek prywatnych akademików tak prężnie się rozwija. Możesz w prosty sposób stać się jego częścią i otworzyć sobie drogę do satysfakcjonującego dochodu pasywnego.

Grupowe inwestowanie w nieruchomości to przyszłość?

Na zakończenie trzeba wyraźnie zaznaczyć, że grupowe inwestowanie w nieruchomości nie ogranicza się tylko do kwater studenckich. Przeciwnie – możliwości jest znacznie więcej i w żadnym wypadku nie wiąże się to z koniecznością dysponowania wysokimi kwotami. Wystarczy nieco ponad 10 tysięcy PLN, by móc zarabiać do kilku procent w skali rocznej. Zastanawia Cię, dlaczego współpraca z zewnętrzną firmą zwyczajnie się opłaca? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Nie musisz się obawiać, że Twoje środki zostaną pochłonięte przez jedną, być może kompletnie nietrafioną inwestycję.

Przemyślana dywersyfikacja portfela nieruchomości w połączeniu z efektem skali sprawia, że Mzuri Investment Sp. z o.o. będzie solidnym partnerem biznesowym. Funkcjonujemy aż w 64 miastach Polski, a nasi pracownicy zarządzają majątkiem przekraczającym wartość 1 miliarda PLN. Umów się na bezpłatną konsultację i podejmij właściwą decyzję. Póki rynek nie został dostatecznie nasycony, możesz skorzystać z tej szansy. Jeśli na inwestowanie w prywatne akademiki jest dla Ciebie zbyt wcześnie, bez trudu zaproponujemy inne rozwiązanie.