Home -> Blog -> Czy opłaca się inwestowanie w kamienice? Inwestowanie w czasie kryzysu

lis 12
Inwestowanie w kamienice | Mzuricfi

Czy opłaca się inwestowanie w kamienice? Inwestowanie w czasie kryzysu

W czasach kryzysu inwestowanie w nieruchomości uchodzi za stabilny sposób lokowania kapitału. Mieszkania trzymają wartość i są mniej podatne na zawirowania rynku – w porównaniu do akcji czy obligacji. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się nie tylko nowe lokale deweloperskie, ale także kamienice. Czy takie inwestycje są opłacalne? Zobacz!

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Coraz częściej są postrzegane jako alternatywa dla lokaty, której oprocentowanie cały czas spada. Rosnąca inflacja sprawia, że wiele osób szuka pomysłu, jak dobrze ulokować swoje prywatne lub firmowe nadwyżki finansowe. Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości, aby nie stracić? Eksperci podpowiadają, by na początku kupić tańsze mieszkanie w niższej cenie i zapoznać się z realiami najmu w praktyce. Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, takiej jak Mzuri CFI, przed którą inwestowanie na rynku nieruchomości nie ma żadnych tajemnic.

Jak inwestować w mieszkania w kamienicach?

Przedwojenne kamienice to nieruchomości znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach. Mogą to być główne deptaki miast, zabudowa Śródmieścia czy kluczowe ulice. W sąsiedztwie często są zabytki, teatry, restauracje, banki oraz liczne punkty usługowe. Dobra infrastruktura i komunikacja to ogromny plus. Dzięki temu lokale w nich można wynająć pod cele mieszkaniowe, ale i komercyjne czy jako luksusowe apartamenty dla turystów. Po remoncie wartość mieszkania wzrasta o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.

Inwestowanie w nieruchomości

Musisz jednak wiedzieć, jak inwestować w mieszkania w kamienicach. Sprawdź, czy budynek nie jest wpisany na listę zabytków oraz dokładnie przeanalizuj strukturę własnościową. Oceń stan elewacji i klatki schodowej oraz szanse na ich rewitalizację w najbliższym czasie. Ważny jest także rodzaj ogrzewania oraz instalacje, które niestety mogą być przestarzałe. Możesz też zdecydować się na inwestowanie grupowe z Mzuri CFI – zobacz, jakie to proste!