gru 03
inwestowanie w czasie kryzysu

W co inwestować w czasie kryzysu?

Panujący w 2020 kryzys gospodarczy znacząco oddziałuje na aktualną kondycję światowych rynków finansowych i kapitałowych. Dokonana przez ekspertów analiza inwestycyjna różnych przedsięwzięć wskazuje, że w obecnych warunkach trudno liczyć na duży zysk z inwestycji. Wiele osób zastanawia się, w co najlepiej zainwestować mając mocno ograniczone środki pieniężne, aby nie tylko ich nie stracić, ale wręcz przeciwnie – osiągnąć dodatni zwrot z kapitału.

Inwestorzy mają różne pomysły na inwestycje. Część z nich decyduje się na skorzystanie z bardziej ryzykownych instrumentów finansowych, lokując swoje oszczędności w handel złotem lub srebrem. Choć w ostatnich miesiącach metale szlachetne znacznie podrożały, trudno przewidzieć, czy wzrostowa tendencja utrzyma się przez dłuższy czas, dając nadzieję na pokaźny zysk z późniejszej sprzedaży kruszców. Takie inwestycje wciąż obarczone są dużym ryzykiem, dlatego relatywnie niewiele osób decyduje się na uczestnictwo w nich. Na szczęście, nawet w trudnym okresie pandemii można skorzystać także z innych, znacznie bezpieczniejszych opcji. Choć nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w co warto zainwestować w czasie kryzysu, można jednak wskazać różne pomysły na inwestycje, które gwarantują co prawda niewielki, ale za to pewny zysk. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Pomysły na bezpieczne inwestycje w czasie kryzysu

Osoby, które dysponują kapitałem inwestycyjnym w określonej wysokości, mogą wpłacić pieniądze na lokatę. Jest to bezpieczny instrument finansowy, który jednak przynosi stosunkowo niewielki zysk. Mało ryzykownym, jakkolwiek również stosunkowo niezbyt opłacalnym rozwiązaniem jest też wykup obligacji skarbowych. W tym przypadku nie można liczyć na znaczący zwrot z inwestycji, a to ze względu na niskie oprocentowanie. Obligacje stanowią jednak skuteczną formę zabezpieczenia oszczędności przed inflacją.

Inwestycja w start-up

Osoby, które zastanawiają się, w co warto zainwestować w czasie kryzysu w 2020 roku, mając określony kapitał, powinny także rozważyć możliwość wzięcia udziału w finansowaniu tzw. start-upów, czyli znajdujących się w fazie rozwoju przedsiębiorstw np. z branży technologicznej. W tym przypadku można liczyć na wysokie stopy zwrotu. Zanim jednak dana osoba zdecyduje się na udział w przedsięwzięciu, powinna zadbać o to, aby została przeprowadzona rzetelna i wiarygodna analiza inwestycyjna. Trzeba też pamiętać o tym, że nie każdy może inwestować w start-upy. Taka możliwość jest zarezerwowana wyłącznie dla inwestorów, którzy dysponują specjalistyczną wiedzą z danej branży.

A może giełda?

Dodatkowo w czasie kryzysu warto też zainwestować kapitał w giełdę. Najbezpieczniejszą opcją jest nabywanie akcji dużych spółek, które zwykle po okresie spadków zaczynają zyskiwać na wartości. Mając w portfelu udziały w firmach z sektorów IT czy e-commerce, można w przyszłości oczekiwać większej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału.
Postaw na inwestowanie w nieruchomości!

Analizując pomysły na inwestycje w 2020 roku, warto rozważyć możliwość zainwestowania środków w rynek nieruchomości. Przeprowadzona przez ekspertów z Mzuri CFI analiza inwestycyjna wskazuje, że najmniej ryzykowną formą jest skorzystanie z możliwości crowdfundingu mieszkań. Stosunkowo niewielki kapitał włożony w przedsięwzięcie przynosi udziałowcom systematyczny dochód w określonej wysokości. Załatwianiem wszelkich formalności związanych z kupnem nieruchomości oraz znalezieniem najemców i rozliczaniem się z nimi zajmują się specjaliści z Mzuri CFI.

Pamiętaj też, że w czasie kryzysu najlepiej jest inwestować w kilka różnych instrumentów finansowych. W ten sposób można zminimalizować ryzyko inwestycyjne związane z każdym przedsięwzięciem z osobna.