sty 30
Co zrobic z pieniedzmi na lokacie

Co zrobić z pieniędzmi na lokacie, gdy jest niskie oprocentowanie?

Przeprowadzona przez specjalistów analiza inwestycyjna wskazuje, że gromadzenie środków pieniężnych na lokatach bankowych od wielu lat nie jest najlepszym sposobem na pomnożenie kapitału. Obecnie wartość stopy referencyjnej oscyluje na bardzo niskim poziomie wynoszącym zaledwie 0,1% i prawdopodobnie w 2021 roku sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Dopiero jednak w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Polacy zaczęli masowo wycofywać „zamrożone” w depozytach instytucji finansowych pieniądze, poszukując innych, bardziej dochodowych pomysłów na inwestycje. Jakich? Zobacz!

W co zainwestować?

Zastanawiasz się, w co warto zainwestować w czasie kryzysu gospodarczego, mając odłożone na rachunkach bieżących oszczędności, pochodzące ze zlikwidowanych lokat? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, biorąc pod uwagę fakt, że dla większości klientów banków planujących inwestować oszczędności liczy się nie tylko wysoki zysk z przedsięwzięcia, ale też bezpieczeństwo środków. Te dwa kryteria doboru rozwiązań inwestycyjnych często w praktyce okazują się nie do pogodzenia. Mimo wszystko można jednak wskazać mało ryzykowne i relatywnie opłacalne pomysły na inwestycje.

Najlepsze pomysły na inwestycje w 2021 roku

Konsumenci korzystający dotąd z depozytów bankowych w 2021 roku nie mają zbyt wiele alternatywnych możliwości na pomnożenie swojego kapitału. Jak wskazuje przeprowadzona analiza inwestycyjna, pewnym wyjściem może okazać się systematyczne „przekładanie” środków z jednej mniej dochodowej lokaty na inną, z której można spodziewać się większych zysków. Osoby, które chcą inwestować pieniądze w ten sposób, muszą jednak być przygotowane na różne niedogodności związane z całym przedsięwzięciem, m.in.:

  • systematyczne monitorowanie aktualnych stóp procentowych,

  • załatwianie rozmaitych formalności dotyczących ewentualnej likwidacji starych depozytów,

  • zakładanie nowych, co zwykle jest bardzo czasochłonne.

Można jednak znaleźć inne pomysły na inwestycje. W czasie kryzysu warto zainwestować oszczędności w obligacje wydawane przez Skarb Państwa. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest ochrona pieniędzy przed inflacją. Mając do dyspozycji finanse wycofane z lokaty, dobrze jest rozważyć możliwość skorzystania ze wskazanej opcji.

Inwestycje pozabankowe

Inwestorzy nie muszą wcale podejmować współpracy z bankiem, aby pomnożyć swój kapitał. Także w 2021 roku mogą oni z powodzeniem inwestować środki na przykład w zakup nieruchomości na wynajem. Jeśli nie dysponują wystarczającą kwotą pieniędzy, najlepszym wyjściem jest dla nich tzw. crowdfunding. Uczestnictwo w społecznościowym przedsięwzięciu oznacza dla nich szereg korzyści. W czasie kryzysu gospodarczego szczególnie ważna jest możliwość pomnożenia zysków bez zwiększonego ryzyka inwestycyjnego, przy stosunkowo niezbyt wygórowanym wkładzie pieniężnym.

Inwestuj z Mzuri CFI!

Osoby decydujące się zainwestować pieniądze we współpracę z Mzuri CFI osiągają realne dochody z inwestycji mieszkaniowych bez konieczności załatwiania różnych formalności związanych z wynajmem (np. poszukiwania lokatorów, pobierania od nich czynszu itp.). Możliwości pomnażania kapitału wycofanego z lokaty jest dość mało. Dlatego warto pomyśleć o zainwestowaniu tych środków w społecznościowy rynek nieruchomości. To relatywnie bezpieczne przedsięwzięcie, z którego w wielu sytuacjach można czerpać znaczące zyski bez wygórowanego wkładu własnego!